Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żywcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie o dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żywcu.
Data publikacji strony internetowej: 2019.05.08 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020.09.29 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- część z zamieszczonych grafik nie posiada opisu alternatywnego
- jeden z elementów na stronie posiada mały kontrastu pomiędzy kolorem tła i tekstu
- zawiera pusty link bez tekstu
Strona posiada następujące ustawienia dla osób z niepełnosprawnościami:
- wersję kontrastową
- możliwość rozmiaru tekstu
- widoczny fokus
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Oświadczenie sporządzono dnia 2020.01.10
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe:
W przypadku problemów z dostępnością stron internetowych prosimy o kontakt z koordynatorem do spraw dostępności cyfrowej - Józef Kocoń
e-mail: do@mops-zywiec.pl
adres: 34-300 Żywiec, ul. Zamkowa 10
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej, elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.
Budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żywcu, ul. Zamkowa 10:
Do budynku prowadzi jedno wejście od ulicy Zamkowej. Przed budynkiem wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. W tym miejscu na ścianie zamontowano domofon umożliwiający wezwanie pracownika Ośrodka dla osoby potrzebującej wsparcia.
Obniżenia krawężników na zewnątrz budynku umożliwiają płynne przejście z miejsca parkingowego do wejścia.
Do wejścia prowadzą schody a także podjazd dla wózków jednak korzystanie z niego wymaga pomocy innej osoby.
Drzwi wejściowe zostały prawidłowo oznakowane kontrastową taśmą. Zastosowano niewystające, stabilne wycieraczki.
Wsparciem w nawigacji po budynku jest tablica informacyjna z rozkładem pomieszczeń i oznakowane ścieżki ewakuacyjne. Kluczowe pomieszczenia (biuro podawcze, kasa oraz drzwi wejściowe ) zostały oznaczone tabliczkami w alfabecie Braille`a.
Korytarze na parterze budynku są wolne od barier komunikacyjnych.
Korytarz został oznaczony w sposób ułatwiający orientację i dostępność, z wyraźnym kontrastem między podłogą a ścianami oraz strategicznymi oznaczeniami kierunkowymi dla łatwiejszej nawigacji.
Toaleta dla osób ze szczególnymi potrzebami znajduje się na parterze budynku.
Po lewej stronie (na godzinie dziewiątej) po wejściu do budynku znajduje się klatka schodowa. W budynku nie ma windy. Istnieje możliwość skorzystania ze schodołazu. Każdy klient może również zostać obsłużony na parterze budynku.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.